Candy Crush Survival – Këshilla ju duhet të dini

Ka një mori të lë të kuptohet dhe këshilla të vogla që do të bëjë të luajë Crush tuaj Candy lojë pak më e lehtë, disa që ju mund të keni zbuluar për veten tuaj, të tjerët mund të jetë pak më të errët dhe një rezultat i një varësisë dukshme! Në çdo rast ajo ndihmon të dini sa më shumë që të jetë e mundur në këtë udhëtim në dukje të pafund të kënaqësisë ëmbël!

  • Mësojnë të njohin modele, si ju përparim ju do të fillojnë në njoftim mundësinë për të krijuar kombinime duke hequr candies në një model të qëndrueshëm. I mbajtur duke thënë se kjo, por duke e ditur se si për të manipuluar të bordit për të ngritur modele të tilla është për mendimin tim çelësi për të lojës.
4combo

Dy lëvizjet e mundshme për dy candies të ndryshme; shirita ose të mbështjellë

 

image

Një karamele horizontal është i lindur!

E 'dy poshtë, dy kombinim i mësipërm është një mënyrë e madhe për të mbledhur karamele shtesë shirita, për shembull në imazhin në të djathtë ju do të shihni se duke dërrmues 3 candies purpurtë të dy Drop blu e mësipërme për të zëvendësuar ato në kolonën horizontale duke krijuar kështu një kombinim i katër, ky bashkim horizontal ju jep një karamele me shirita horizontale.

 

 

  • Kur lufton sheshet çokollatë është e dobishëm për të dini pronat e tyre squishy, së pari ata nuk do të rritet, farë ose shpërndarë gjatë kohës që janë në mënyrë aktive duke trokitur atë jashtë, kjo është arsyeja pse ju duhet të vlerësoni çdo bord dhe të përqëndrohet në marrjen e një katror me çokollatë (ose sheshet) në çdo lëvizje deri në shkatërrimin e plotë, ose në të hedhura e gjeneratorëve çokollatë, reduktuar në minimum. Në shumicën e bordeve candies tuaja të veçanta nuk do të konsumohen, por kjo butësi nuk ka kaluar për kohë të gjatë.

set

Kur ballafaqohen me dilemën e pyetur miqtë për konvikt kalon për të arritur nivelin e ardhshëm (ose tokë) ju keni mundësi për shkëputje nga facebook dhe "luajnë quests" për të marrë e kaluara "bllokohet", në qoftë se ju mundi 3 quests (ju duhet të prisni një ditë në mes të çdo, ju jeni e mirë për të lëvizur në. Nëse ju jeni duke luajtur në smartphone tuaj, shkojnë në menutë dhe shkëputje nga Facebook. Kur ju shkoni përsëri në ndryshim të nivelit ekran ju do të jepet mundësi për të luajtur atë në vend të lypsarë! (cila është arsyeja pse e saj e madhe për të gjetur të paktën 4 aleatët për të ndarë në varësinë tuaj… Unë do të thotë kënaqësi!)

  • Ju nuk mund të ketë më shumë se pesë jetën në një kohë kështu që nuk do të pranojë asnjë deri sa ju jeni jashtë! Saj shpesh emocionuese për të hapur një të ri një lojë dhe për të gjetur shokët tuaj kanë qenë të delightfully i zhytur në mendime dhe të dërguar një ryshfet të goodies. Vetëm dont bëni gabim të pranuar të gjitha në mënyrë automatike, ju do të humbni ndonjë jetën shtesë në qoftë se kuota juaj është e plotë dhe një ide e madhe për të kursyer ato lëvizje shtesë për bordet që me të vërtetë kanë nevojë për atë…besoni mua ata do të vijnë (si dimrit, por ndoshta shumë shpejt!)
  • Devices numërimin! ~ Ne të gjithë nuk mund të ketë luksin e të pasurit disa pajisje në dispozicion, por në qoftë se ju do..its tmerrshëm! sidomos në drejtim të jetës, Unë jam një grimë vockël e një droguar ëmbëlsuar dhe unë do të rrëfej për një mashtrojnë të vogël '’ Unë luaj në laptop tim (5 jeton), zyra e PC (5 jeton), celular im (5 jeton)…bijtë e mi iPad (5 jeton)..burrat tim celular (5 jeton) …oh dhe një iTouch vjetër! (5 jeton) thats të 30 jeton në një ditë pa pritur dhe në qoftë se ju keni qenë ndonjëherë mbërthyer me të vërtetë ju do të kuptoni ngazëllim tim në këtë!
  • Mos harroni për rrota e përditshme, Kanë një çarje çdo ditë dhe për të marrë disa mirësinë shijshëm! Boosters janë gjëra të dobishëm që të ketë në rezervat tuaja dhe unë jam goxha i sigurt që ju mund të grumbullojnë ata shumë!
  • Shikoni në një bord të ri me kujdes, Unë do të thotë me të vërtetë SHIKO, si ju përparim ju do të kuptojë se kjo është në fakt një lojë e strategjisë. Unë kam qenë i morën deri disa herë nga nxiton në një bord të ri pa kuptuar plotësisht se sa jelly vë fshehur pas shkëmbit candy..in mes të bordit, seriozisht që bën që?girl

Speak Your Mind

*

Facebook