Mbërthyer padurueshme në Candy Crush – Kursimit të mendje e shëndoshë lë të kuptohet dhe Këshilla

 

fail2Nuk ka dyshim, Disa Crush Candy nivelet janë HARD dhe më gjatë jeni të mbërthyer për më shumë këto nivele të duket. Kur unë shkoj në pikën e frustrimit ka disa gjëra që unë të përpiqet që mund ose nuk mund të bëjë ndonjë ndryshim aktuale, por unë gjithmonë merrni atje në fund!

 • Ndrysho orientimin tuaj; në një telefon ose tabletë provoni switching nga portret të peisazhit tradicionale, ose zëvendës të freskëta. Ndonjëherë kjo ndihmon për të bërë modele duken më të dukshme. Tani në një kompjuter desktop apo laptop kjo natyrisht që nuk do të punojë (ju lutem mos foto mua my kthyer laptop tim në anën e saj) në qoftë se unë duhet të përdorni një kompjuter për të goditur një nivel I gjeni duke marrë një hap prapa, ose duke ndryshuar kendin shpesh mund të ndihmojë. Është sikur e ndezur për një kohë të gjatë fsheh lëvizje të mundshme në pamje të thjeshtë, edhe ju keni vend ata përfundimisht…zakonisht mikrosekondë pas ju bëjë një lëvizje.

Pamje Peisazhi

Portret Shiko

 

 • Zgjidh një ngjyrë dhe të shkoni për të, veçanërisht në bordet si nivel 65, ku ata janë ndryshe të hapura dhe të gjithë ju duhet të bëni është të hiqni pelte. Pasi të keni "stabilizuar" e bordit, që do të thotë duke hequr të gjitha kërcënimet e tilla si përhapja e çokollatë apo kohore bomba, të përqëndrohet në heqjen e një ngjyrë të vetme ose çdo ngjyrë, por një të tillë, nuk ka rëndësi se cila një të tillë ose. Kjo punon pak si një bombë me ngjyra, reduktimin e candies në bord duke rritur kështu shanset e krijimit të drejtë kombinime të nevojshme për këto shpërthime të mëdha!

 

 • Shef për kodrat…edhe versionin në internet gjithsesi, Nëse jeni të mbërthyer përtej besimit atëherë shanset janë që ju nuk jeni vetëm! Fatmirësisht ka nga ata që erdhën para jush parë, pushtuar dhe blogged të gjitha në lidhje me të! Hap pas udhëzon strategji janë në dispozicion dhe do të ndihmojë!
 • Nëse gjithçka tjetër dështon dhe ju po e gjejnë veten të mbërthyer jashtë çdo periudhë paksa qesharake kohore (Unë jam duke folur javë!) ju gjithmonë mund të provoni vjetër 'kaloni atë & kthehet perseri '. Check out dyqan app për të parë nëse ka ndonjë më të reja në dispozicion, në qoftë se kështu shkarkoni ato menjëherë. Kam gjetur veten në një nivel për gati katër javë dhe lojë shumë tjetër pas një update përfunduar nivelin, tani kjo është vetëm një rastësi që thoni? Mendova kështu shumë, por kjo ka ndodhur më shumë se një herë, kështu as mënyrë unë jam i shitur! Në qoftë se kjo duhet të dështojnë por pastaj fshini app krejt dhe pastaj ri-instaluar atë, mos më pyesni pse ajo ndihmon, por kur ju jeni të dëshpëruar që ju do të provoni diçka!..Kam bërë dhe ai ka punuar!

tasty

tasty1divine

Vetëm mos harroni kjo është e mundur për të përfunduar të gjithë Saga Candy Crush pa 'coining’ ose duke paguar për boosters dhe jetën, kurseni të holla tuaj dhe të gëzojnë udhëtim! vërteta është një herë të keni mbaruar .. e saj të gatshme, ata dont edhe ju dërgoj një gjemb parakolp! Mendje e shëndoshë ime më e madhe kursimit tip pse…kthehet në muzikë dhe tingujt off! Dhe kur ju filloni duke parë karamele pas kapak të mbyllur të syrit të marrë një pushim…e gjatë! Oh dhe të gëzojë atë, një lojë e saj, një njeri i zgjuar dhe shpesh të ndërlikuar pa dyshim, por ende vetëm një lojë!

Komente

 1. Deklarata e pabesueshme. Unë isha duke kërkuar për këtë lloj të opinionit.
  Do të paraqesë faqen tjetër. Unë vërtetoj se kam hyre ketu.
  Lumturia në ndjekjen.

 2. Whats ndodh unë jam i ri në këtë, I stumbled upon këtë kam gjetur atë absolutisht
  e dobishme dhe ajo ka ndihmuar mua nga ngarkesa. Unë jam duke shpresuar për të kontribuar &
  ndihmuar klientët e tjerë si ndihmuar e saj me mua. Punë të mirë.

 3. Unë mendoj se admin e këtij web faqe është në fakt duke punuar
  vështirë në mbështetje të tij website, pasi këtu çdo të dhënave të cilësisë material i bazuar.

 4. Hej! Ky është komentin tim 1 këtu kështu që unë vetëm të kërkuar për të dhënë një britmë shpejtë jashtë dhe t'ju them se unë me të vërtetë të gëzojnë të lexuar përmes artikujve tuaj.
  Mund të sugjerojnë ndonjë bloge të tjera / websites / forume që shkojnë mbi të njëjtat lëndë?
  Appreciate it!

 5. Unë thjesht dua të përmend unë jam i vetëm për të gjitha të reja për blogun dhe sinqerisht gëzuar Ju jeni web blog. Ndoshta unë jam shumë gjasa për të bookmark shkrimin tuaj blog . Ju në fakt keni shkrimet e mahnitshme. Faleminderit për zbulimin faqen tuaj.

 6. Unë vetëm dua të them se jam i vetëm për të gjitha të reja për blogun dhe të vërtetë të dashur faqen tuaj web. Gjasa Unë jam dua të bookmark shkrimin tuaj blog . Ju në fakt keni shkruar edhe artikuj të jashtëzakonshme. Thanks një buqetë për zbulimin faqen tuaj.

 7. Faleminderit për ndonjë blog tjetër informativ. Vendi elsae mund
  Unë të marrë atë lloj info shkruar në një qasje të tillë të përsosur?
  Unë kam një sfidë që unë jam vetëm tani që veprojnë në,
  dhe unë kam qenë në shikim për një informacion të tillë.

 8. Unë blog shpesh dhe unë me të vërtetë e vlerësojmë përmbajtjen tuaj.
  Ky artikull me të vërtetë ka arritur kulmin interesin tim. Unë jam duke shkuar për të bookmark faqen tuaj te internetit
  dhe për të mbajtur kontrollin për detaje të reja rreth një herë në javë.
  I regjistruar në RSS feed tuaj si.

 9. Thanks në favor të ndarjes së tillë një ide e stërholluar, Artikulli është i mirë, thats pse i
  e kanë lexuar atë plotësisht

 10. Unë thjesht dua të ju them se unë jam vetëm fillestar për të Blogging dhe vend-ndërtimin dhe absolutisht Italian këtë faqe. Më shumë gjasa që unë jam duke planifikuar për të bookmark blogun tuaj . Ju absolutisht duhet shkrimet e shquar. Vlerësojmë atë për ndarjen e faqen tuaj web.

 11. Unë nuk pajtohem me të gjitha konceptet që ju keni futur në shkrimin tuaj.
  Ata janë me të vërtetë bindëse dhe me siguri mund të punojnë.
  Ende, Postimet janë shumë të shkurtër për newbies. Ju lutem mund të zgjasin ato pak kohë tjetër?
  Faleminderit për këtë post.

 12. Çfarë është up unë jam Kavin, Rasti i tij ime e parë në
  komentuar anyplace, Kur kam lexuar këtë post unë mendova se mund të
  të bëjë koment për shkak të këtij paragrafi shkëlqyer.

Speak Your Mind

*

Facebook